مسئله‌ای که ذهن برخی از نمایندگان را با آن روبه رو کرده مسئله اشباع شدن بازار است

نماینده‌های جدید با افرادی روبرو می‌شوند که قبلا توسط نماینده‌ها بیمه خریداری کرده‌اند و یا تمایلی برای خرید نداشته‌ و بیمه نشده اند . بنابراین براین باور اند  که دیگر امکان فروش وجود ندارد و بازار اشباع شده است در حالیکه وارد شدن در این بازار روش خاص خود را دارد و در صورت مسلط شدن به روش‌ها به موقعیت چشم‌گیری دست پیدا می‌کنید.

 

     1-برای فروش بیشتر روی خودتان کار کنید :

الف : بدترین کاری که یک نماینده در بازار می‌تواند انجام دهد این است که برای رقابت تلاش کند چرا که وقتی به فکر رقابت است فقط به فروش فکر می‌کند نه به رشد فردی خود.

 

2 - در خود توانایی برقراری ارتباط موثر را ایجاد کنید.

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که با وجود نماینده‌های قدیمی ، نماینده‌های تازه واردی هستند که در این بازار به رشد و درآمد می‌رسند چون هوشمندانه عمل می‌کنند.

  اگرارتباط خوبی برقرار کرده باشید این مشتری است که برای شما بازار ایجاد می‌کند و بازاریابی می‌کند.

 

3 - فروشندگان حرفه‌ای مدام به دانش خود افزایش می‌دهند.

 و برهمین اساس قادرند مذاکرات خوبی با مشتریان داشته باشند و موفق به نوشتن بیمه نامه‌های دوم وسوم می‌شوند.

 

4-اگر درک و شناخت درستی از بازار داشته باشید در نهایت به فروش بیشتری دست می‌یابید.

 

 

 

 

5  - مهمترین مسئله گرفتن ارجاعی است.

 

 

6      - عدم شناخت بازارهای اقتصادی

7      یکی دیگر از دلایل نداشتن مشتری عدم آگاهی از صنایع ، کارخانه‌ها ، تولید کنندگان و خیلی از شغل‌ها است که حتی ما از وجود آنها خبر نداریم. فقط کافیست بررسی کنیم و با بازارهای جدید آشنا شویم.

 

جمع‌بندی:

 

الف) همه می‌دانیم خریدار شما را می‌خرد نه کالا را، پس متفاوت باشید تا فروش بیشتری داشته باشید و برای متفاوت بودن نیاز به رشد فردی دارید.

برای رشد فردی خود اقداماتی را انجام دهید:

 

ب) مثبت بیاندیشید:

حضور نمایندگان دیگر و مراجعه آنها در بازار شما خود نوعی تبلیغ است و باعث اعتمادسازی می‌شود پس با افکار بازدارنده خود را محدود نکنید.

 

ج) تا می‌توانید ارجاعی بگیرید تا وارد بازارهای ناشناخته شوید.

 

نکته:

 وقتی فروش ندارید برای خود باوری ایجاد می‌کنید که بازار اشباع شده است و می‌خواهید با این جمله سرپوشی بر عذاب وجدان خود گذاشته باشید. در واقعیت بهانه‌ای بیش نیست فقط به این بیاندیشیم که چگونه می‌توانیم بر دلها نفوذ کنیم و  خریدنی شویم.

"بازار اشباع وجود ندارد"

لازم به ذکر است که در همین بازار خیلی‌ها مشغول فروش هستند و بهترین نتایج حاصل می‌شود. پس بهانه‌ها را کنار بگذاریم وبا خودمان رو راست باشیم.فرصت طلایی را از دست ندهیم. بازار امروز و فرهنگ  داشتن  بیمه در این شهر حاصل سال‌ها تلاش است پس زیرک باشید و از این موقعیت بهره لازم را ببرید و همانند نمایندگان باهوش قدر این بازار داغ را بدانید.

نویسنده : فرزانه بهرامی
منبع: www.poyandeganpasargad.com

سایر مقالات آموزش فروش

 
 
 
پیوند ها همراه ما باشید
اینستاگرام بیمه عمر لینک دین بیمه عمر فیسبوک بیمه عمر

پویندگان پاسارگاد