ابتدا مقاله را با یک سوال آغاز می کنیم.

که چرا به بیمه نیاز داریم؟

می دانیم که در زندگی هر فرد مسائل و دغدغه های فراوانی وجود دارد که ذهن افراد را در گیر می کند.

یکی از این مسائل که همواره مدنظر بوده، خلل وجود بیمه های عمر است که به دلیل فقدان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عموما افراد جامعه از وجود این بیمه نامه ها و مزایای آن بی اطلاعند، دلایل و انگیزه های مختلفی وجود دارد که الزام این بیمه نامه ها را احراز می کند. از جمله عواملی مانند آینده نگری، انتظارات افراد، واقع بینی، پیشرفت و پیش بینی، احساس امنیت و آرامش، رفاه اجتماعی ترس از دست دادن و سرمایه گذاری و ..

از این رو با افزایش قابلیت ها و پیچیدگی های نوین اقتصادی، محیطی و فرهنگی و دیدگاه های مختلف، به یک پشتوانه جهت بهره مندی از امکانات مطلوب نیازمندیم. لذا شناخت مسائل و روبرو شدن با واقعیت های تلخ جامعه که همواره با آن ها روبرو هستیم لازمه ی برداشتن گام های محکم جهت دوراندیشی و پیاده کردن استراتژی و راهبردهای خاص است.

یکی از این استراتژی هایی که می تواند ریسک ها و خطرات احتمالی آینده را تحت تاثیر خود قرار دهد و ارزش های موجود را حفظ و احساس امنیت و آرامش و نیازهای افراد را بطور شفاف در زندگی افراد بگنجاند و استفاده از خدماتی چون تامین باز نشستگی، حوادث پیش بینی نشده ای مانند( فوت، نقص عضو، از کار افتادگی، هزینه های پزشکی و بیماری های خاص باعث محافظت از تحکیم خانواده و از طرفی باعث ایجاد طرحی برای سرمایه گذاری به شیوه ی اصولی می گردد. قطع به یقین شناخت و بهره مندی از مزایای این بیمه مستلزم استفاده از سه عامل آگاهی، احساس نیاز و اقدام به خرید می باشد

​ منبع: www.poyandeganpasargad.com
نویسنده: راحله صفری

سایر سوالات متداول بیمه عمر
 
 
 
 
 
پیوند ها همراه ما باشید
اینستاگرام بیمه عمر لینک دین بیمه عمر فیسبوک بیمه عمر

 

پویندگان پاسارگاد